O nas

Dom  Invest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została zarejestrowana 4.10.2002 r. Siedziba Spółki znajduje się w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 62. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi oraz kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek.

Spółka jest właścicielem 3 budynków zlokalizowanych w Bytomiu przy:

1) ul. Wrocławskiej 58

2) ul. Wrocławskiej 62

3) ul. Pułaskiego 49

Budynek przy ul. Wrocławskiej 58 jest wpisany do  Rejestru Zabytków pod numerem A/1502/92 przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach, natomiast budynki przy ul. Wrocławskiej 62 i Pułaskiego 49 znajdują się w strefie  ochrony konserwatorskiej. Spółka posiada także nieruchomości gruntowe w następujących miejscowościach:

1)Tarnowskie Góry, województwo śląskie
2) Zielonki Parcele,
3) Konstancin-Jeziorna,

Spółka Dom Invest Sp. z o.o. ma wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu kompleksowych remontów i odnawianiu budynków, z własnych środków finansowych przeprowadziła modernizację posiadanych obiektów oraz rewitalizację elewacji wszystkich trzech budynków w Bytomiu.

W budynku przy ul.Wrocławskiej 62 prowadzona jest działalność usługowa polegająca na wynajmie pomieszczeń na cele szkoleniowe, prezentacje, konferencje oraz imprezy okolicznościowe.

W związku z trwającą nieprzerwanie od 2006 r. współpracą z firmą AIRCOM Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie- europejskim dystrybutorem helikopterów marki Schweizer- w budynku przy ul.Wrocławskiej 62 od listopada 2014 r. mieści się szkoła pilotów, szkoląca pilotów z kraju i zagranicy na licencje zawodowe, cywilne i wojskowe.

W budynku przy ul. Pułaskiego 49 ma natomiast siedzibę firma, która jest dziś największym dostawcą przyrządów pomiarowych do rejestracji prędkości pojazdów w Polsce, jak również  rozwijająca się firma z branży energii odnawialnej.

Prowadzone są obecnie rozmowy dotyczące wynajęcia budynku przy ul.Wrocławskiej 58 na cele biurowe.

Spółka Dom Invest Sp. z o.o. jest właścicielem 50% udziałów w Prywatnym Centrum Medycznym Śląskie Centrum Zdrowia Kobiety w Katowicach przy ul. Kotlarza 6. Budynek, mieszczącej się w im od przeszło 40 lat przychodni, został wyremontowany i zmodernizowany także z własnych nakładów finansowych Spółki Dom Invest.

Ostatnią inwestycją Spółki jest udział w rewitalizacji obiektu
zabytkowego budynku „Poczty Polskiej” mieszczącego się przy ul. Piekarskiej 6-12 w Bytomiu. Obiekt został nabyty przez Spółkę KBP BWI POLSKA sp. z o.o. Sp. komandytowa, w której Dom Invest Sp. z o.o. jest komandytariuszem.

Innowacyjnym założeniem Spółki jest przywrócenie budynku o wartości
historycznej dla społeczności lokalnej Bytomia jako obiektu reprezentacyjnego dla miasta, ale również jako nowoczesnego miejsca handlu i rozrywki.  Spółka Dom Invest Sp. z o.o. finansuje z własnych środków finansowych prace modernizacyjne i renowację budynku przy ul.Piekarskiej 6-12, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A/1498/92 przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach.

DSC_1537SDC11415DSC_4506DSC_4525